Vlastný názor

Po prvých prečítaných stranách z novely Od Silvestra do Troch kráľov som z toho nemala príliš dobrý pocit, pretože mi to pripadalo neuveriteľne nudné a to hlavne kvôli predsudkom o Hurbanovy. Keďže som mala vtedy ešte dostatok času, vzdala som to a začala som sa venovať životopisu. Môj názor na Hurbana bol pred touto ročníkovou prácou dosť negatívny. Mala som pocit, že patrí k starým a nudným spisovateľom, ktorý píšu nezáživné knihy pútajúce pozornosť v minulosti, avšak neaplikovateľné na dnešný život. Hneď potom, ako som si o ňom niečo prečítala zaujal ma jeho charakter. Nebol nudný, ale impulzívny a plný života, vždy ochotný bojovať za svoj názor. Prvá kniha, ktorú som od neho prečítala celú bol Olejkár. Dej ma naozaj zaujal, ale podľa mňa najlepšie sú opisy a Hurbanova schopnosť vtiahnuť vás do deja. Po takýchto dobrých skúsenostiach som sa osmelila prečítať si najdôležitejšiu knihu mojej ročníkovej práce. Po tom ako som ju dočítala bola som milo prekvapená. Satira je presne môj štýl a táto novela mi úplne sadla. Problémy sú často i aktuálne, ako napríklad prospechárstvo, chamtivosť alebo pretvárka.
Mojou obľúbenou postavou je Brožek, ktorý ma zaujal svojou bezstarostnosťou a veselosťou.
Práca na ročníkovej práci pre mňa nebola nudná hlavne kvôli tejto novele a keby som si vyberala opäť určite si vyberiem Hurbana, ktorý sa za ten čas stal jedným z mojich obľúbených autorov.
Jediné čo mi trochu v novele vadilo boli zanietené reči Milenského, ktoré však patria k Hurbanovmu zanieteniu pre propagovanie a boj za dobrú vec.